wtorek, 14 sierpnia 2012

 Świnka peppa dla małej dziewczynki, która uwielbia tę bajkę. To dopiero wyzwanie dla mnie. Ryjek prułam chyba ze 4 razy, ale chyba wyszedł w końcu w miarę. Że też nie mogli narysować normalnej świnki! Nie jest to tradycyjne amigurumi tzn miniaturka, bo chyba dzieci wolą trochę większe, żeby było co w łapkę wziąć. Świnka jest prezentem na 2 urodzinki. Mam nadzieję, że się spodoba.
piątek, 3 sierpnia 2012

   Ostatnio dużo oglądałam bluzeczek robionych na drutach z raglanowym podkrojem pach. Jest to o tyle wygodne, że w zasadzie cała robótka może być bezszwowa, robiona na okrągło. Ja nie cierpię zszywania, wykańczania, ukrywania nitek, wiec metoda jak najbardziej dla mnie. Postanowiłam spróbować. Zrobiłam bluzeczkę na lato, ażurową. Rękawy, przód i tył połączyłam dopiero na wysokości pach i dalej całość robiłam na okrągło. Dlaczego tak a nie od początku? A dlatego, że nie wiem, czy poradziłabym sobie z ażurem w okrążeniach. Teraz wiem, że tak.

   Tutaj gotowe dzieło już pozszywane i nawet noszone :)Jak na pierwszy w życiu raglan wyszedł przyzwoicie. Niestety nie umiem robić zdjęć samej sobie w lustrze, więc fotki "na ludziu" brak.

Edit: bluzeczka doczekała się foteczki na modelce :)